Free VPN: Ne Kadar Güvenilir?

İçinde bulunduğumuz dijital çağda online gizliliğimizi korumak VPN kullanmaktan geçiyor. VPN kavramıyla özellikle internet yasaklarından sonra tanışan Türkiye'de de internet kullanıcıları arasında VPN kullanımı her geçen gün hızla artıyor. Kullanıcı analizlerine göre Türkiye'de internet kullanıcları halen VPN'e para ödemek istemiyor. Madem Türkiye'deki kullanıcılarımız ücretsiz VPN hizmetlerini daha çok seviyor, Free VPN konusunda onları aydınlatmak bize düşer.

Free VPN hizmetinden beklentilerimiz...

VPN, bağlantını şifreleyerek internet aktivitelerinin güvende olmasını sağlar. Diğer bir deyişle, internet trafiğini meraklı gözlerden uzak tutar ve IP adresini değiştirerek internet yasaklarını aşmanı sağlar. Free VPN seçenekleri Premium sürümleriyle hemen hemen aynı özelliklere sahip olsalar da, ücretsiz olmaları bir takım sınırlandırmaları da beraberinde getiriyor.

Dikkat!

VPN hizmeti veren birçok şirketin ücretsiz ve ücretli VPN hizmetleri bulunuyor. Ancak şirketini seçerken dikkatli olmanda fayda var. Birçok free VPN hizmeti, üçüncü taraf veya şirketlere kullanıcı verilerini satarak veya eski şifreleme sistemleri kullanarak kullanıcılarının internet güvenliğini tehlikeye atabiliyor. Tercihini free VPN programı kullanmaktan yana kullanan internet kullanıcılarının öncesinde iyi bir araştırma yapmalarında fayda var.

Free VPN programı güvenilir mi?

Yüksek teknoloji şifreleme yöntemleri kullanarak internet trafiğini şifreleyen ve log tutumayan tüm free VPN programları internette anonim sörf yapmana yardımcı olur. Sende free VPN programı kullanmayı tercih edenlerdensen programı sistemine yüklemeden önce;

  • Programın hangi protokolleri ve şifreleme yöntemlerini kullandığını araştır.
  • Free VPN hizmeti veren şirketler kısa sürede çok fazla sayıda ücretsiz abone ve kullanıcıya ulaşıyorlar. Diğer bir deyişle büyük miktarda kullanıcı verisine erişim sağlayabiliyorlar. Programı sistemine yüklemeden önce gizlilik politikasını okuyarak kişisel verilerinin üçüncü partilere satılmadığından emin olmanda fayda var.
  • Free VPN hizmeti veren bazı firmalar stabil bağlantı garanti vermezler. Bu da demek oluyor ki bağlantının bir saniye için kopması dahi IP adresinin görüntülenmesi için yeterli.
  • Free VPN hizmeti veren şirketler maliyeti düşük servislerden yararlandıkları için beraberinde getirdikleri güvenlik riski maalesef büyük oluyor.

ZenMate de Free VPN hizmeti sunuyor diyenlere...

Birçoğunuzun bildiği üzere ZenMate Premium VPN hizmetinin yanı sıra free VPN hizmeti de sunuyor. Eğer sende tericihini free VPN hizmetinden yana kullananlardansın, gönül rahatlığıyla ZenMate'i tercih edebilirsin. Neden mi?

Çünkü ZenMate yüksek teknoloji kullanarak trafiğini şifreler.

ZenMate'in ücretsiz versiyonunu kullanıyor olsan bile internet trafiğin en son şifreleme yöntemleri kullanılarak şifrelenir. 128 bit şifreleme sistemini kullanarak kullanıcılarının internet trafiğini şifreleyen ZenMate, meraklı kişilerin tarayıcına göz atmasını engeller.

Çünkü ZenMate log tutmaz.

İnternette tam anlamıyla anonim olmak istiyorsan kullandığın VPN hizmetinin log diğer bir deyişle günlük tutmadığından emin olmanda fayda var. ZenMate Premium veya free VPN internet kullanıcılarının ne yaptığıyla ilginemez ve bu yüzden log tutmaz.

Çünkü ZenMate Alman yasalarına bağlıdır.

ZenMate bir Alman şirketi. Alman menşeli VPN şirketleri kişisel verileri koruma yasasına sıkı sıkıya bağlıdırlar. Bu yüzden için rahat bir şekilde özgür, anonim ve güvenli internetin keyfini sürebilirsin.

Çünkü ZenMate 3. partilerle iş birliğinde bulunmaz.

Gizlilik Politikamızda da bulabileceğin üzere ZenMate kişisel verileri üçüncü partilere satmaz. Veri depolamadığı için zaten elinde herhangi bir veri bulunmaz.

O zaman neden ZenMate Premium kullanıyım ki?

Ve can alıcı soru; ZenMate Free VPN bu kadar özelliği bir arada bulunduruken neden VPN'e para ödeyeceğim ki? ZenMate ücretsiz veya ücretli tüm kullanıcılarının online güvenlik ve gizlilğini tam olarak koruyor. Ancak free VPN seçeneği bir takım sınırlandırmaları da beraberinde getiriyor. ZenMate Premium kullananlar dünya geneline yayılmış sunucu lokasyonlarından ve turbo hızda bağlantıdan faydalanabiliyorken, ücretsiz VPN'i tercih edenler bağlantı hızında ve lokasyon seçeneklerinde sınırlama ile karşılaşıyorlar. ZenMate Premium'un diğer bir avantajı da laptop, tablet ve telefon olmak üzere 5 ayrı platformda aynı anda kullanılabiliyor olması.

Tercih her zaman senin.

ZenMate veya farklı bir VPN hizmeti fark etmez# eğer tercihini free VPN programından yana kullanıyorsan online gizliliğini ve güvenliğini tehlikeye atmamak için iyi bir araştırma yapmanı tavsiye ederiz. Nasıl bir hizmet aldığını öğrenmeye Hizmet Koşullarını okuyarak başlayabilirsin. Ah unutmadan! Kararını vermeden önce ZenMate Premium'un güvenli dünyasını 7 gün boyunca test edebilirsin. Her zaman ve her yerde online güvende olman dileğiyle.

Güvenilir VPN, Anonim Sörf

Sevdiklerinle paylaş