Proxy Diğer Bir Deyişle Ücretsiz Vekil Sunucu Nedir?

En basit haliyle proxy

İnternete sansür ile tanışmamızla birlikte proxy kavramını sıkça duymaya başladık. Peki ama nedir bu proxy?

Türkçede vekil sunucu olarak bilinen proxy, internete erişim esnasında kullanılan ara sunucuya verilen isim. Proxy sunucu seninle hedef arasında bir köprü oluşturur. Başka bir deyişle herhangi bir siteye bağlanırken senin IP adresin yerine, vekil sunucunun IP adresi görünür ve tüm internet aktivetelerin bu vekil sunucu üzerinden yapılır.

ZenMate Free Proxy ile yasaksız internet

Özgür ve demokratik bir platform olması gereken internet son yıllarda sık sık devletlerin sınırlamalarına maruz kalıyor. Sansür uygulamaları internetin ana amacı olan özgür bilgi paylaşımına balta vuruyor. Devletlerin internet üzerinde uyguladığı haksız sınırlamaları aşmanın en kolay yolu ZenMate Free Proxy uygulaması.

Kullandığın tarayıcının uygulamalar mağazasından kolaylıkla indirebileceğin ZenMate Proxy uzantısı sayesinde, sunucu lokasyonunu değiştirerek internette hiçbir filtreye takılmadan özgürce sörf yapar, erişim engellerini kolaylıkla aşabilirsin.

Bölgesel ve coğrafi internet yasakları seni durdurmasın

Sadece devletler değil bazı kurumlarda artık neyi nerden izlememiz gerektiği konusunda karar merci oldular. IP adresi üzerinden konumunu belirleyen kurumlar web sayfasınınn içeriğini sadece belirli coğrafi sınırlar çevresinde yaşayanlara açık tutabilirler. Bunun en popüler örneği Netflix. Yine yurt dışından Tivibu ve Digiturk gibi kanalları izlemek maalesef imkansız. ZenMate Free Proxy ile IP adresini değiştirerek, tüm coğrafi internet sınırlamalarını aşabilir ve dilediğin içeriğe ulaşabilirsin. Tek yapman gereken dünya geneline yayılmış proxy sunucularımızdan senin için en uygununu belirlemek.

İnternette anonim olmak hiç bu kadar kolay olmamıştı

Yasaklı sitelere giriş yapabiliyoruz ve coğrafi internet sınırlamaları artık bizi durduramıyor. Peki ya çevrimiçi gizlilik ve online kimlik? E-posta veya sosyal medya hesabı olan, online bankacılıktan faydalanan, online haber kanallarını kullanan, internetten alışveriş yapan, hava durumunu takip eden kısacası günlük hayatında internetten faydalanan herkesin online kimliğin gizliliği ve güvenli internet konusunda hassas olması gerekiyor. Aksi takdirde siber saldırılara ve online takibe kapıları aralamış olur.

Yenilenen İnternet Yasası ile birlikte devlet gerekli bulduğu takdirde internet aktivitelerini takip altına alabilir. İnternet tarayıcında kullandığın herhangi bir kelimenin seni hedef haline getirebileceğini biliyor musun?

Peki ya reklam kitlesini genişletmek isteyen firmalara ne demeli… Bir kere ziyaret ettiğin bir online alışveriş sitesinin reklamlarını tüm e-posta ve sosyal medya hesaplarını ziyaret ettiğinde görmekten yorulmadın mı? Kablosuz Wif-Fi kullandığın her an bilgisayar ve veri korsanlarına karşı korumasız kaldığını biliyor muydun?

Kolay ve hızlı güvenliğe açılan kapı: ZenMate

ZenMate Free Proxy sayesinde bahsettiğimiz tüm bu can sıkıcı durumları tek bir tıkla ortadan kaldırabilirsin. ZenMate Proxy ile IP adresin gizlenir, yerine bizim IP adreslerimizden biri görünür. Böylelikle internette özgür ve anonim sörf yapar ve meraklı gözleri kendinden uzak tumuş olursun. Tatilde , iş seyahatinde, okulda veya iş yerinde ZenMate ile güvenli ve özgür internetin keyfini sür.

Sevdiklerinle paylaş