Yasaklı Sitelere Giriş

Özgür bir dünyanın günümüzde olmazsa olması internet özgürlüğünden geçiyor. Ancak yapılan araştırmalar gösteriyor ki tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de internet özgürüğü her geçen gün geriliyor.

Türkiye’de neredeyse tüm cinsel içerikli sayfalara erişim yasak. İnternete sansür uygulaması maalesef yalnızca cinsel içerikli sitelere erişimle sınırlı kalmıyor. Son yıllarda sosyal medyanın siyasi ve sosyal alandaki etkisinin artmasıyla Facebook ve Twitter gibi sitelere uygulanan erişim yasakları günlük hayatımızın bir parçası haline geldi.

Yasaklı sitelere giriş yapabilmek veya seyahat ederken bulunduğun ülkedeki internet yasaklarını aşabilmek için tek yapman gereken güvenli bir VPN kullanmak.

Yasaklı sitelere nasıl girilir?

Devletlerin kültürel veya siyasi sebeplerle internet özgürlüğüne vurdukları zincirleri kırmaya hazırsan anlatmaya başlıyoruz.

Tarayıcı tabanlı çözümler.

Herkes için güvenli ve yasaksız internet fikrini savunan ZenMate ile yasaklı sitelere giriş yapabilmek için kullandığın tarayıcının türüne göre ZenMate Chrome, ZenMate Firefox veya ZenMate Opera uzantılarından faydalanabilirsin. Tek yapman gereken internet tarayıcının uygulamalar mağazasına giderek eklentiyi indirmek. Uzantıyı tarayıcına ekledikten sonra internet yasaklarını lokasyon değiştirerek aşabilir, engellenmiş sitelere giriş yapabilir ve internet aktivitelerini meraklı gözlerden uzak tutabilirsin.

Daha farklı bir çözüm mü arıyorsun?

Yasaklı sitelere erişimin yanı sıra daha kapsamlı bir internet güvenliği arayanlar için en iyi çözüm ZenMate Windows ve ZenMate OS X masaüstü istemcileri. ZenMate VPN istemcisi hedef nokta ile gönderen arasında bir tünel oluşturur. Bu tünel üzerinden gönderilen ve alınan tüm veri şifrelenir. Bir yandan internet yasaklarını sunucu değiştirerek aşıp yasaklı sitelere giriş yaparken diğer taraftan da şifreleme sistemi sayesinde internette güvenli ve anonim kalırsın.

Yasaksız internet cebinde.

Mobil cihazlar günlük yaşamımızın bir parçası. Gün içerisinde internete bağlanmak için bilgisayardan çok telefon veya tabletleri tercih ediyoruz. Evde, sokakta ya da tatilde nerede olursan ol ZenMate Android VPN ve ZenMate iOS VPN ile mobil yasaklı sitelere giriş yapabilir ve internet yasaklarını güvenli bir şekilde aşabilirsin.

Nerede olursan ol internette özgür ol

Freedom House’un 2015 İnternet Özgürlüğü raporuna göre yalnızca Türkiye’de değil dünyanın diğer birçok ülkesinde özgür ve yasaksız internet kavramı geriliyor. Rapora göre Çin, Orta Doğu ve Rusya internet özgürlüğünün tamamen sınırlı olduğu ülkeler arasında gösterilirken Türkiye kısmen özgür olarak tanımlanıyor.

Ülkelerin internet üzerinde uygulamış olduğu bu yasakları aşmanın en güvenilir yolu VPN kullanmak. İş seyahatinde veya tatilde ZenMate ile internete farklı bir ülkedeki sunucu üzerinden bağlanarak yasaklı site ve içeriklere erişim sağlayabilir, devletlerin veya web sayfalarının ülke bazlı sınırlamalarını sorunsuz ekarte edebilirsin. Okulda, iş yerinde veya seyahat ederken ZenMate ile güvenli ve yasaksız internetin keyfini çıkar.

Dilediğin İçeriğe Özgür Erişim

Sevdiklerinle paylaş